Відновлення СУГЛОБІВ, поради бодібілдера.
У вас проблема з суглобами. Тоді ця стаття для вас. Ті у кого все добре теж можуть почитати і щось почерпнути для себе. Адже попередити хворобу завжди легше, ніж потім його лікувати.
Допомога суглобам
Що робити, якщо ваші зв'язки і суглоби болять, не даючи вам нормально займатися, відповідь проста - лікувати! А що якщо попереджати хвороби суглобів і зв'язок заздалегідь, що брати і скільки?
Простіше попередити, ніж лікувати.Ти хочеш робити присідання, і не можеш - болять коліна. Ти намагаєшся жати лежачи, знову нічого не виходить - болять лікті.Ти пробуєш качати плечі, але жим сидячи і стоячи не йде - дуже болить плече. Так, така специфіка нашого спорту. Многоповторные сети зношують суглоби, провокують артрити і запалення зв'язок. Мало кому дано вберегтися. Між тим, є на світі одна хороша штука під назвою фармакологічна профілактика.У періоди особливо важкого тренінгу ви приймаєте препарати, які допомагають вашим суглобам благополучно пережити пресинг великих ваг.У підсумку ваші суглоби з гарантією вистоять, та ще й матимуть надійне довголіття.
Проблеми захворювань суглобів у бодібілдингу зводяться до стирання хрящової тканини, що покриває ковзні поверхні суглобів. Взагалі - то, хрящі самі по собі дуже міцні, а тому стирання осягає суглоби десь глибоко за сімдесят. Однак коли ви, наприклад, присідаєте з важкою штангою, вага обтяження "припечатує"суглобові поверхні одне до одного з силою, на яку природа не розраховувала.Тертя всередині колінного суглоба багаторазово зростає, звідси і береться передчасне стирання. Профілактика цього явища зводиться до прийому препаратів, що перешкоджають стирання або відновлюють відбулися пошкодження.
1. Глюкозамін
Це препарат номер один, достовірно довів свою ефективність в лабораторних дослідах. Втім, глюкозамін використовується вже багато років. Його випробували на собі мільйони культуристів по всьому світу, і цей практичний досвід незаперечно свідчить на користь цього препарату.Глюкозамін - це будівельний "блок", який організм використовує для створення унікальних молекул, якими він "латає" пошкоджені хрящові тканини.Прийом глюкозаміну прямо допомагає відновленню хрящів, постраждалих від важкого тренінгу. Нещодавно вчені взялися з'ясувати, як прийом глюкозаміну впливає на дію ібупрофену.(Цей протизапальний препарат увійшов у широку практику нашого спорту, оскільки знімає суглобові болі після тренувань). Виявилося, що глюкозамін підсилює і протизапальний і болезаспокійливий ефект ібупрофену. Інша справа, що глюкозамін медики застосовують короткими курсами для лікування хвороб суглобів у літніх людей.
Курс лікування зазвичай триває півтора - два місяці. Ну а багато культуристи глюкозамін приймають цілий рік. Робити це категорично не можна!Вчені вважають, що при тривалому прийомі препарат може пошкодити вуглеводному обміну. Зокрема порушити дію підшлункової залози. Практикуйте прийом глюкозаміну терапевтичними курсами по 6 - 8 тижнів. Повторюйте такі курси не частіше 2 - 3 разів на рік Дозування: 1500 - 2000 мг на день у два-три прийоми.
2. Гідролізат колагену (Желатин)
Мова йде про один з видів протеїну, який допомагає регенерації (відновленню) хрящової тканини. Синтезується колаген самим організмом, проте якщо брати колаген виділений з кісток тварин, у вигляді харчової добавки, спостерігається явне поліпшення в стані суглобів. Вчені встановили, що такий колаген стимулює вироблення "людського" колагену другого типу, що принципово важливо для заліковування хрящових пошкоджень. У будь-якому випадку колаген працює.Він не всесильний, проте профілактичний прийом препарату буде мати безперечну користь.
Дозування: 10 р. в день протягом 3 місяців (довше приймати колаген марно).
3. Хондроітин
Це ще один "будівельний блок" у складі хрящової тканини. Молекула хондроїтину несе з собою воду, а це вкрай важливо для благополучної життєдіяльності хрящів. Як відомо, в хрящах відсутні капіляри, які могли б живити їх необхідними речовинами, в тому числі водою. Ну а якщо хрящі втрачають воду, вони стають менш зносостійкими. Прийом хондроїтину у вигляді харчової добавки буде вкрай корисний в період важких тренувань.
4. Риб'ячий жир
Риб'ячий жир містить 2 види жирних кислот омега - 3. І ті, і інші мають вираженими протизапальними властивостями. Культуристу, якого турбують суглоби,треба брати до 3-х грамів кислот омега-3 щоденно. Препарати риб'ячого жиру містять близько 30% таких кислот. Так що риб'ячий жир вам доведеться приймати в кількості 10 грам в день. Однак довше пари тижнів робити цього не варто. Далі треба перейти на терапевтичну дозу 3 г. Можна почути, ніби риб'ячий жир дуже корисний і його
можна брати скільки хочеш. Насправді, це не так.Споживання понад 3 грам риб'ячого жиру в добу погіршує роботу серця і навіть може спровокувати діабет. Від риб'ячого жиру кров стає густішою. Це викликає перебої в роботі серця, задуха та інші неприємні симптоми. Дозування: 2-3 рр риб'ячого жиру в добу.
5. Куркума
Эту траву именуют тайным секретом пятизвездочных ресторанов. Она широко применяется в приготовлении экзотических блюд. Та же самая трава, как оказалось, может помочь при воспалении суставов. Во-первых, она содержит сильнейшие природные антиоксиданты, а во-вторых, подавляет секрецию вредного гистамина. При этом куркума усиливает продукцию кортизола, а он, как известно, имеет мощный противовоспалительный эффект. Что касается пищевых добавок из куркумы, то называются они "куркумин". Добавки широко продаются. Дозировка: до 500 мг 3 раза в день.
6. Метилсульфанилметан (МСМ)
Метилсульфанилметан входить до складу начинки газових боєприпасів. В органічному вигляді його можна відшукати. в овочах, фруктах і зернових. Дане з'єднання входить до складу багатьох тваринних тканин, зокрема, хрящових. Медики відкрили, що при артриті (тяжке захворювання суглобів) рівень цього з'єднання в хрящах знижується. Звідси народилося пропозицію приймати МСМ у вигляді харчової добавки. Вражаюче, але хворі на артрит після півторамісячного прийому добавки майже перестали страждати від болю! Дозування:250-2000 мг в день.
7. Екстракт зеленого чаю
Ця харчова добавка то і справа виявляє нові корисні властивості. Виявилося, що в складі екстракту є антиоксиданти катехіни, які володіють протизапальними властивостями. Більше того, вони допомагають хрящам чинити опір стирання. Багато культуристи стверджують, що екстракт зеленого чаю знижує біль у суглобах. Так чи інакше, але добавку приймати варто. Це джерело антиоксидантів, але наука довела, що дефіцит антиоксидантів посилює запалення.
Інші статті
- Після 40 років організм жінки потребує особливої уваги та підтримки, включаючи правильне харчування та прийом вітамінів. Ось чотири основні вітаміни, які вважають найбільш корисними для жінок у цьому віці.
- Як не дивно, весна і сонячні промені, ще не взиозі дати нашому організму достатньої кількості вітаміну Д. Тому, в більшості українців спостерігається недостатній рівень вітамуну Д3 в організмі. Профілактичне дозування якого становить 2000МО, якщо, лікар не призначив інакше, то такого дозування вистачить, аби випрвити загальну картину в організмі. Якщо брати Вітамін Д3 від Амріта - то це 1 капсула на день. Бажано зранку і додати жири у їжу - бо це жиророзчинний вітамін.