Спіруліна допоможе схуднути
Заглянемо в історію...
Ще споживали ацтеки спіруліну як... їжу і називали водорость «текуитлатль», збираючи в озері Тескоко (на схід від сучасного Мехіко). В письменах раннього Середньовіччя (до XVI ст. зустрічаються згадки про рослинних «зелених коржиках».
Спіруліна культивується в багатьох країнах світу. Природно виросла цианобактерия збирається у водах озера Чад (Африка) і прилеглих до нього ставках і озерцях. Озеро Цинхай (Китай) – ще одне місце природного отримання спіруліни. Зелена біомаса сушиться, пресується в коржики і транспортується. Цікаво, що НАСА досліджувало ціанобактерії як потенційний продукт для харчування в космосі.
Цікаво, що...
Спіруліна – кілька видів з роду синьо-зелених водоростей (ціанобактерій), які вживаються в їжу як приправа, поживна харчова добавка і як самостійне блюдо. Вона віддає всі свої корисності організму у вигляді порошку, таблеток, у вигляді пластівців та пресованої кормової добавки для братів наших менших.
Водорість являє собою ниткоподібні ціанобактерії, закручені у спіраль (звідси і назва), що віддають перевагу теплі тропічні води. Комерційне промислове виробництво спіруліни – це Індія і Китай, Чилі і США, Таїланд, Греція та ін
Вивчено біля 30 видів ціанобактерій – мешканців прісних і солоних водойм, термальних джерел, содових озер. Для розвитку і нормального росту спіруліни потрібні 2 головні фактори – тепло і світло. Навіть при температурному в пеклі +60+70 оС водорість відчуває себе чудово, зустрічаючи важкі часи «сплячкою». Поріг виживання при низьких температурах також високий. Цікаво, що всі найважливіші амінокислоти, білки, ферменти, вітаміни в таких «вигідних» умовах зберігаються! І це при тому, що зазвичай температура +50оС є для них руйнівником.
«Складові биодетали»
Спіруліна налічує близько 2000 рослинних компонентів. Серед білкових продуктів цианобактерия – лідер по концентрації білка (від 50 до 70%), в її складі є майже весь перелік амінокислот. Для порівняння, у червоному м'ясі чистого протеїну всього 27%. Склад білка спіруліни схожий за складом з яєчним білком.
В 1 ст. л. порошку продукту (близько 7 г) міститься: 4-5 г протеїнів, вітаміни групи В, мікро - і макроелементи. Є омега-3 і омега-6 жирні кислоти. Присутнє гамма-ліноленова кислота, рідкісний компонент, що міститься в материнському молоці.
Чим корисна спіруліна?
- Покращує метаболізм шкіри, виводячи токсини, запобігаючи вугровий висип;
- Очищає кров, виводить шлаки і канцерогени;
- Видаляє надлишок жіночих гормонів з організму;
- Стимулює мозкову активність;
- Зміцнює імунітет і м'язовий корсет.
Фікоцианін – синій пігмент, який міститься у спіруліні – «поле діяльності» для досліджень у галузі онкології. Деякі наукові джерела свідчать, що він зупиняє ріст ракових клітин. Крім спіруліни фікоцианін поки не знайдений в одному земній рослині.
В поповненні кобаламін (вітаміну B 12), найбільше міститься в тваринній їжі, особливу потребу відчувають вегетаріанці. У цианобактериях знайдений псевдовитамин B 12, його структура та дія ідентичні кобаламін-оригіналу, легко засвоюються організмом і заповнюють брак.
Спіруліна: корисна комбінація властивостей
По своїй живильній цінності спіруліна перевершує чорну і червону ікру, перепелині яйця, осетринное філе і т. д. 10 г водоростей містять бета-каротину, скільки 10 кг сушеної моркви. Підраховано, що в 1 г зелених водоростей містяться корисності, як в 1 кг овочевого асорті.
Спіруліна для регулювання надмірної ваги
Спіруліну називають продуктом, іншому схуднення. Чому? – Кілька відповідей.
Білка в ній не багато, а дуже багато. Велика тепловіддача за рахунок спалювання жиру – характеристика продуктів, багатих протеїном.
Властивість спіруліни знижувати рівень цукру в крові дуже цінно. Якщо цукор «не скаче», то і некеровані позиви апетиту відсутні, що є важливим чинником для схуднення.
Цианобактерия нормалізує мікрофлору кишечника, зменшуючи запалення. А збої роботи ШКТ та запальні процеси сприяють набору зайвої ваги.
Спіруліна – це ефективне харчування для спортсменів. Її антиоксидантні властивості зменшують можливість отримання травм при інтенсивних физнагрузках, знижують втому м'язів під час тренувань, збільшуючи їх силу і працездатність.
Скинути зайву вагу на одних тільки добавках спіруліни навряд чи вийде. Але можна допомогти собі схуднути при переході на правильне харчування, доповнюючи раціон зеленою водорістю, не залишаючи при цьому фізичних навантажень.
Спіруліна – агент «системи детокс»
Цианобактерия стимулює роботу печінки і нирок, допомагає висновку ними шлаків, токсинів, канцерогенів. Білки водорості здатні зв'язувати важкі токсичні метали, в тому числі миш'як. «Перетравлювати» отруєння отрутами, хімікатами, лікарські перенасичення організму.
Очищення кишечника – робота спіруліни. Позитивно впливає на мікрофлору ШКТ, не даючи розвиватися патогенним бактеріям.
Її ферменти працюють як радиозащитное речовина, як интоксикатор ВІЛ-инфеции.
Спіруліна проти патологій
Водорість має властивість знижувати концентрацію «поганого» і збільшувати кількість «хорошого» холестерину підтримуючи функціонування серцево-судинної системи. Для цього достатньо всього 1 г продукту на добу. Водорість наділена механізмом, що знижує артеріальний тиск, синтезує речовини, необхідні для релаксації кровоносних судин.
Свої протизапальні властивості спіруліна проявляє при боротьбі з алергічним ринітом.
Благотворно впливає на організм артриті і гіпертонії, інтенсивних физнагрузках, вірусних патологіях, синдромі хронічної втоми. Захищає мозок від вікових змін, відновлює після інсульту.
Протипоказання до прийому – генетична схильність неусвоения деяких амінокислот. Несумісні прийом антикоагулянтів та спіруліни. Порадьтеся з лікарем, перш ніж включити спіруліну в свій раціон. Є обмеження для прийому при вагітності і годуванні груддю. При аутоімунних захворюваннях, при алергії на йод і морепродукти.
- Після 40 років організм жінки потребує особливої уваги та підтримки, включаючи правильне харчування та прийом вітамінів. Ось чотири основні вітаміни, які вважають найбільш корисними для жінок у цьому віці.
- Як не дивно, весна і сонячні промені, ще не взиозі дати нашому організму достатньої кількості вітаміну Д. Тому, в більшості українців спостерігається недостатній рівень вітамуну Д3 в організмі. Профілактичне дозування якого становить 2000МО, якщо, лікар не призначив інакше, то такого дозування вистачить, аби випрвити загальну картину в організмі. Якщо брати Вітамін Д3 від Амріта - то це 1 капсула на день. Бажано зранку і додати жири у їжу - бо це жиророзчинний вітамін.