Синдром хронічної втоми та шляхи його профілактики на основі фитопродукции Компанії «Амріта»
Синдром хронічної втоми та шляхи його профілактики на основі фитопродукции Компанії «Амріта»
Коли Ви востаннє відчували себе бадьорим і активним?
Ви не можете заснути вночі, а вдень постійно хочете спати?
Ви відчуваєте невмотивовану дратівливість?
Ви не можете набратися сил навіть після вихідних і відпустки?
Синдром хронічної втоми – це ще не хвороба, але вже і не здоровий стан активного сучасної людини. Втім, поява синдрому як такого як раз пов'язують із сучасним способом життя, де прийнято вважати зміну справ кращим способом відпочити і розважитися, а модний темп життя перевищує будь-які уявлення про нормальному режимі. При цьому синдромі спостерігаються болі в м'язах і суглобах, відчуття тривоги, страху, депресії, погіршення концентрації уваги, лихоманка.
Синдром хронічної втоми може проявлятися навіть у вигляді загострень хронічних захворювань – так сказати, ні з того ні з сього! Що ще? Головний біль, порушення функцій кишечника, дратівливість, зниження або надмірне підвищення апетиту, коливання настрою, м'язові спазми, повторювані інфекції верхніх дихальних шляхів, підвищена чутливість до світла, порушення сну, болю в горлі, тимчасове порушення пам'яті і в більшості випадків – виражена, що інколи приводить до втрати працездатності слабкість.
Як правило, синдром хронічної втоми вражає активних людей, у жінок він розвивається в 3 рази частіше, ніж у чоловіків. Це пов'язано як з високим ступенем емоційної лабільності, так і зі значною завантаженістю жінок. Фактично, вони працюють в дві зміни – вдома і на роботі, паралельно знаходячи час на вирішення проблем у сім'ї та відповідність сучасним стандартам зовнішнього вигляду і привабливість.
Синдром хронічної втоми впливає на формування проблем у родині, напруженості у спілкуванні з колегами і загальне невдоволення навколишнім світом.
Синдром хронічної втоми у людей міського «офісного» способу життя зустрічається приблизно в 10 разів частіше, ніж у працівників фізичної (навіть важкого!) праці. Синдром отримав свою назву із-за головного симптому: постійного відчуття втоми, яке не проходить після сну і залишається навіть після пари-трійки днів повного відпочинку.
Причини, що викликають синдром хронічної втоми, остаточно не встановлені. У їх число входить:
специфіка навколишнього середовища міста;
особливості внутрішньоквартирного і внутріофісного погано очищеного, забрудненого пилом повітря;
гіподинамія і кисневе голодування;
часте «спілкування» з телевізором, монітором комп'ютера;
надмірна вага;
а головне – сучасний высокострессовый стиль «ділового спілкування» і «діловий етикет».
Синдром хронічної втоми не представляє загрози для життя. Але він істотно знижує її якість і може призвести до серйозних порушень імунної системи і, одного разу виникнувши, це стан може повторюватися в будь-який час, зазвичай після інших захворювань або в період стресу.
Допомогти впоратися з цією недугою і запобігти його наслідки вам допоможе спеціально розроблена програма профілактики синдрому хронічної втоми.
Симптоми і перебіг синдрому хронічної втоми
Хронічна втома — це стан, при якому імунна система людини настільки ослаблена, що робить його беззахисним перед вірусами, дріжджовими мікроорганізмами, хвороботворними бактеріями, паразитами, з якими імунітет здорової людини зазвичай справляється.
Першими ознаками синдрому хронічної втоми є швидка стомлюваність, слабкість, втома, млявість, нестача енергії, апатія. Згодом порушується пам'ять. Далі з'являється безсоння, тремор (тремтіння кінчиків пальців рук), неспокій і безпричинні страхи, підвищення температури, головний біль, незначне збільшення лімфатичних вузлів і ломота в суглобах. При синдромі хронічної втоми від перенапруги (розумової та фізичної) страждає центральна нервова система, головний мозок, ендокринна та імунна системи організму. Також необхідно відновлювати функції імунної та ендокринної систем організму і травного тракту.
Як уберегти себе від синдрому хронічної втоми
Комплексність терапії є головним принципом. В комплекс терапії синдрому хронічної втоми в обов'язковому порядку повинні включатися:
• нормалізація режиму відпочинку і фізичного навантаження,
• розвантажувально-дієтична терапія,
• прийом комплексної «Базової програми»,
- Після 40 років організм жінки потребує особливої уваги та підтримки, включаючи правильне харчування та прийом вітамінів. Ось чотири основні вітаміни, які вважають найбільш корисними для жінок у цьому віці.
- Як не дивно, весна і сонячні промені, ще не взиозі дати нашому організму достатньої кількості вітаміну Д. Тому, в більшості українців спостерігається недостатній рівень вітамуну Д3 в організмі. Профілактичне дозування якого становить 2000МО, якщо, лікар не призначив інакше, то такого дозування вистачить, аби випрвити загальну картину в організмі. Якщо брати Вітамін Д3 від Амріта - то це 1 капсула на день. Бажано зранку і додати жири у їжу - бо це жиророзчинний вітамін.