Волоський горіх.
При лікуванні волоським горіхом в хід йдуть не тільки його ядра (як досвідчені, так і молоді), але і внутрішні перегородки, шкірка і навіть листя, які за наявності в них каротину і вітаміну С не поступаються настільки популярного в народі шипшині.
Для профілактики атеросклерозу: 10 ядер волоського горіха, дві часточки часнику, одна столова ложка рослинної олії. Горіхи і часник подрібнити, змішати з маслом. Вживати в їжу як салатну заправку або можна мазати на хліб.
Для зміцнення серцевого м'яза: суміш з горіхів і родзинок. Включати в раціон мінімум раз в тиждень.
Для підвищення імунітету: волоські горіхи, родзинки, мед. Можна прокрутити на м'ясорубці або подрібнити на блендері для отримання однорідної маси. Відмінна заміна десерту або доповнення до вечірнього чаювання.
Якщо ви купуєте волоські горіхи цілком, при їх очищенні не викидайте внутрішні перегородки. Настій з них покращує гормональний фонд і зміцнює імунну систему. Склад: медичний спирт 100 гр., перегородки з 25 горіхів. Настояти протягом 10 днів, після вживати по 20 крапель три рази на день.
Що стосується шкірки волоського горіха (від не зрілого плода), то ще з давніх часів її застосовували для лікування різних шкірних захворювань – екзема, дерматит, стригучий лишай, герпес. Для боротьби з екземою та лишаями використовують також ванни з відваром сухого листя грецького горіха. Склад відвару: 1 літр води, 300 гр. листя. Кип'ятити протягом 20 хвилин, настоювати 4 години, після процідити і додати концентрат у ванну з теплою водою.
Відваром листя, крім того, полощуть горло й порожнину при запаленнях, для зміцнення ясен і усунення їх кровотечі або просто приймають всередину (по 1 столовій ложці) як вітамінний препарат. Його рекомендують навіть діабетикам, так як листя волоського горіха мають цукрознижуючу дію. Він також має легкий сечогінний ефект і корисний при захворюваннях сечовивідної системи, включаючи сечокам'яну хворобу.
Молоді горіхи (у стадії їх молочної стиглості) можна також наполягати. Склад: спирт (70°) 1 літр, волоський горіх 30 шт. Настоюють при кімнатній температурі, без доступу світла протягом 15 днів, після чого проціджують. Настій приймають при виразкових хворобах, проносах у кількості 1 ч. ложка три рази в день.
При таких захворюваннях, як туберкульоз, рак, загальне ослаблене стан, дуже корисні товчені ядра горіхів з медом.
Волоські горіхи, а також одержане з них масло корисні при захворюваннях печінки, колітах, атеросклерозі.
Подрібнені волоські горіхи використовуються для лікування слідів від ударів, крововиливів, виразок.
Настій листя волоського горіха приймають усередину при авітамінозі, туберкульозі, дитячому рахіті, склерозі серцевих і мозкових судин, ентероколіті, коліті, гастриті, для зниження рівня цукру в крові і поліпшення обміну речовин. Для заварювання настою 50 грам листя заливаються одним літром окропу, наполягати потрібно 2 години, потім процідити. Отриманий обсяг становить денну норму. Пити до їди по одній склянці і більше.
Зовнішньо настій листя застосовується у вигляді ванн, примочок, при лишаях, висипах, екземі, як ранозагоювальний засіб
Свіжі промиті листя прикладають до фурункулів і ран, прив'язують при панариції до пальця. Перед цим за ним потрібно злегка постукати тупим предметом для виділення темно-зеленого в'язкого соку.
Цей сік можна застосовувати і при гнійному запаленні середнього вуха.
Соком із зеленої горіховою шкірки полощуть горло при ангіні.
Кора кореня грецького горіха застосовується не тільки в якості проносного, це ще й сильне протиотруту, і блювотний засіб.
При підвищеній кислотності шлункового соку тричі на день потрібно приймати по 10 грам ядер волоського горіха, які виробляють жовчогінний ефект. Якщо є захворювання жовчовивідних шляхів, дозу збільшують, приймаючи 3-4 рази на день по 25 грам.
При захворюванні на лейкемію, ядра волоських горіхів призначають як профілактичний і лікувальний засіб, так як вони містять велику кількість заліза, міді, цинку і кобальту.
А високий вміст у них кальцію і фосфору робить їх дуже корисними жінкам у період вагітності.
При гіпертонії потрібно протягом півтора місяців з'їдати в день по 100 грам волоських горіхів з медом або без нього.
При цукровому діабеті треба пити відвар перегородок із стиглих горіхів тричі в день по 3 столових ложки. Півлітра окропу заливаються 40 грам перегородок і протягом 1 години тримаються на слабкому вогні.
При ракових захворюваннях, фіброміомі, мастопатії і ознобі, нервових хворобах, діабеті, хронічному коліті, проносі і гіпертонії, протягом 2 місяців потрібно приймати настоянку з перегородок. Беруться перегородки з 25 волоських горіхів, заливаються 100 мл спирту 70% і настоюють протягом тижня. Приймати потрібно три рази на день по 20 крапель у 40 мл кип'яченої води.
А ось соком нестиглих горіхів можна звести зайві волосся з того місця, де вони не потрібні, періодично змащуючи їм волосисту поверхню.
Жінки лікують листям волоського горіха запальні захворювання слизової оболонки піхви. Для спринцювання рекомендується:
3 ст. л. листя горіха, 1 ст. л. ромашки, деревію залити 4 склянками окропу. Настоювати, обгорнувши в рушник, 20-30 хвилин.
Волоський горіх в косметології
У косметології використовуються ядра, шкірка свіжих волоських горіхів, листя, а також горіхове масло.
Для волосся:
Дві столові ложки соку, вичавленого із зеленої шкірки волоського горіха, змішати зі 100 г спирту. Отримана рідина фарбує волосся у каштановий колір.
Зелену або потемнілу шкірку плодів волоського горіха кип'ятити 3-4 години у воді до отримання темно - бурої рідини. Процідити її і випарувати до густого екстракту. Додати до нього подвійне кількість масла або жиру і кип'ятити на слабкому вогні до випаровування води. Отриманий темно - бурий крем використовується для фарбування волосся у каштановий коричневий колір.
Каштановий відтінок волосся можна отримати, використовуючи свіжу зелену шкаралупу волоських горіхів. Для цього шкаралупу треба подрібнити, розвести водою до стану кашки і нанести на волосся на 15-20 хвилин, потім змити теплою водою.
Темне волосся рекомендується обполіскувати після миття відваром листя волоського горіха. Для отримання відвару 3 столові ложки подрібненого листя залити 2 л води, нагріти до кипіння, процідити і теплим використовувати для ополіскування.
Темні жирне волосся можна обполіскувати після миття відваром зеленої шкірки свіжих волоських горіхів.
Для шкіри
Рослинна молочко для протирання будь-якої шкіри:
туалетне мило (15г.) тонко настругати, залити 0,5 склянки води, поставити на водяну баню і нагрівати до розчинення мила. До розчину додати 15г. бджолиного воску і, продовжуючи нагрівати, дати йому розплавитися, час від часу помішуючи. Окремо з ядер волоських горіхів приготувати "молоко". Для цього ядра очистити від шкірки (вони легко очищаються, якщо залити окропом і залишити на деякий час), 4-5 горіхів дрібно потовкти, потім потроху при ретельному помішуванні додати склянку з чвертю води. Отриману молокообразную рідину процідити через чисте полотно, залишок віджати. Це "молоко" влити (дуже повільно, спочатку по краплях) у підготовлену раніше гарячу суміш. Потім перелити в пляшку, ретельно збовтати і додати 100г. камфорного спирту або горілки. Цей препарат хороший для збереження свіжого вигляду шкіри і скорочення часу. Може зберігається тривалий час.
Суху шкіру рекомендується протирати для пом'якшення горіховим маслома
Для кращого швидкого засмаги можна змастити шкіру горіховим маслом
Горіх звільнити від шкаралупи, подрібнити до однорідної маси, додати чайну ложку жовтка і стільки ж меду, все ретельно перемішати. Маску нанести на обличчя на 20-30 хвилин, після чого змити. Вітамінізує, очищає і тонізує шкіру. Рекомендується для сухої і нормальної шкіри.
При вугрової висипки використовується настоянка листя волоського горіха на горілці або спирті (1:10). Для аплікацій взяти столову ложку настоянки на 0,5 склянки води. У розведеній настоянці змочити серветки і накладати на обличчя. Тривалість процедури - 30 хвилин зі зміною серветок через кожні 10 хвилин. Курс - 20-25 процедур: у першій половині курсу - щодня, у другій - через день. Краще використовувати теплу настоянку.
При пітливості ніг і рук можна робити по черзі холодні і гарячі ванночки. Для гарячих ванночок приготувати відвар листя волоського горіха, для чого 4 столові ложки листя залити 0,5 л води, кип'ятити на маленькому вогні 15 хвилин, процідити і в гарячому вигляді використовувати для ванн.
Цим же відваром рекомендується протирати шкіру обличчя при вуграх.
Столову ложку подрібненого листя волоського горіха залити 2 склянками окропу, настоювати 15-20 хвилин. Настій використовується для обтирання шкіри тіла після ванни при пітливості. З настою рекомендується тиакже робити ванночки раз в тиждень при пітливості рук і ніг.
Настоянка листя волоського горіха на горілці (1:10) або спирті (1:5) використовується при підвищеній пітливості пахвових западин. Спиртова настоянка перед вживанням розвести кип'яченою водою у співвідношенні 1:1 або 1:2. Протирати шкіру 1-2 рази на день.
Масло волоського горіха отримують з його ядер методом холодного віджиму. Воно має гарний бурштиновий відтінок, оригінальний смак і насичений горіховий аромат. У силу такого яскраво вираженого запаху масло волоського горіха не рекомендується використовувати для створення витончених ароматичних композицій.
Масло волоського горіха: склад і властивості
Масло волоського горіха являє собою джерело корисних речовин і мікроелементів. До його складу входять: поліненасичені жирні кислоти, зокрема лінолева і ліноленова; ретинол і каротиноїди, які потрапляючи в організм людини з їжею перетворюються в той же вітамін А, вітаміни Е, С; вітамінна група В, а також мікро-і макроелементи, такі як йод, залізо, кальцій, магній, цинк, мідь і ряд інших. Це масло рекордсмен по вмісту вітаміну Е і жирних кислот омега-3 і омега-6, які складають до 77% його речовини.
Застосування масла волоського горіха
Завдяки своєму унікальному складу, олія волоського горіха може використовуватися в кулінарії, косметології та в лікувально-профілактичних цілях. Його регулярне застосування надає омолоджуючу дію на організм, підвищує життєвий тонус, виводить з організму радіонукліди, знижує рівень холестерину в крові, зміцнює захисні функції організму і підвищує його опірність до радіаційного впливу.
Масло волоського горіха знайшло широке застосування в косметології, так як завдяки вмісту в ньому вітамінів і мікроелементів, підходить для будь-якого типу шкіри, зволожуючи, тонізуючи і живлячи її. Воно є складовим великої кількості кремів, бальзамів і засобів для гігієни тіла.
Застосування масла волоського горіха в косметології
Використовується в чистому вигляді, воно легко і рівномірно розподіляється по шкірі, швидко вбирається, робить шкіру ніжною і шовковистою. Особливо рекомендується власницям чутливої і схильної до подразнення шкіри, так як має властивість заспокоювати і охолоджувати. Оптимально для сухої шкіри, усуває тріщини на тілі і губах.
Олія волоського горіха, за рахунок містяться в ньому поліненасичених жирних кислот і антиоксидантів (вітаміни А,Е,С), має регенеруючі і омолоджують властивостями, відповідно може використовуватися як засіб для боротьби з віковими змінами шкіри, зокрема для профілактики та позбавлення від дрібних зморшок. При регулярному нанесенні на тіло, підтягує шкіру, роблячи її гладкою і пружною.
Масло волоського горіха застосовують і для зміцнення волосся. Для цього його можна не тільки включити в свій раціон харчування, але і робити на його основі «домашні» маски. Наприклад з додаванням яєць і меду. Склад маски: олія волоського горіха, 2 ст. л., яйце 1 шт., мед 1 ч. л. Всі інгредієнти перемішати, попередньо збивши яйце. Отриману суміш втерти в шкіру голови, обмотатися теплим рушником і залишити на півгодини. Після вимити голову вашим звичайним шампунем. Маска зробить стимулюючу дію на кровообіг, волосся отримають додаткове харчування, стануть міцними, здоровими і податливими в укладанні.
Масло волоського горіха для засмаги. Якщо ви не довіряєте представленим на косметичному ринку засобів для засмаги, зверніть увагу на натуральне масло волоського горіха. Його можна приймати з їжею, захищаючи тим самим організм і шкіру зсередини, а можна наносити прямо на тіло звичайне масло для засмаги. Крім того, вважається, що це масло ефективно для збереження та підтримки вже набутого засмаги. Воно здатне поліпшити колір і продовжити «життя» вашого бронзової шкіри
Рецепти масок з волоського горіха
Маска «ГОРІХОВИЙ РАЙ».Потрібно: 3-4 волоських горіха, 2 ст. л. трави подорожника великого, 2 ст. л. звіробою продірявленого, 2 ст. л. соку горобини. Отриманий відвар остудити і процідити. Змішати трав'яний відвар з горіхами і соком горобини.
Спосіб приготування. Горіхи очистити і подрібнити. Додати сік горобини. Суху подрібнену траву подорожника і звіробою залити водою і довести до кипіння. Отриманий відвар остудити і процідити. Змішати трав'яний відвар з горіхами і соком горобини. Нанести маску на обличчя. Через 20 хвилин змити її теплою водою.
Тонізуюча Маска. Горіх звільнити від шкаралупи, подрібнити до однорідної маси, додати чайну ложку вершкового масла (натурального), чайну ложку жовтка і стільки ж меду, все ретельно перемішати. Маску нанести на обличчя на 20— 30 хвилин, після чого змити. Вітамінізує, очищає і тонізує шкіру. Рекомендується для сухої і нормальної шкіри.
Крем для пілінгу. Щоб позбутися від огрубілих частинок шкіри, скористайтеся наступним рецептом.
Потрібно: 1/2 склянки охолодженої густої сметани, 2 ст. л. подрібненої в порошок шкаралупи волоських горіхів, 2 ст. л. протертою редьки. 3 ст. л. відвару ромашки.
Приготування. 1/2 склянки охолодженої густої сметани змішати з 2 ст. л. подрібненої в порошок шкаралупу волоських горіхів. Додати 2 ст. л. протертою редьки і 3 ст. л. відвару ромашки. Змішати всі компоненти, поставити приготовлену мазь в холодильник на 5 хв.
Застосування. Суміш нанести на руки. Через 10 хв змити теплим молоком - Цим кремом можна користуватися не частіше 2 разів на місяць.
- Після 40 років організм жінки потребує особливої уваги та підтримки, включаючи правильне харчування та прийом вітамінів. Ось чотири основні вітаміни, які вважають найбільш корисними для жінок у цьому віці.
- Як не дивно, весна і сонячні промені, ще не взиозі дати нашому організму достатньої кількості вітаміну Д. Тому, в більшості українців спостерігається недостатній рівень вітамуну Д3 в організмі. Профілактичне дозування якого становить 2000МО, якщо, лікар не призначив інакше, то такого дозування вистачить, аби випрвити загальну картину в організмі. Якщо брати Вітамін Д3 від Амріта - то це 1 капсула на день. Бажано зранку і додати жири у їжу - бо це жиророзчинний вітамін.